Arkansas State University at Jonesboro recently released the list of students who graduated during the 2019 spring commencement ceremony May 11. Area students are listed by hometown, name and degree:


Casscoe: Lauren Renee Barnett, Bachelor of Arts, Criminology; Lauren Renee Barnett, Bachelor of Science, Psychology;


Gillett: Rylee Allison Knoll, Associate of Applied Science, Physical Therapist Assistant; Jammy Layne Turner, Bachelor of Science in Agriculture, Plant and Soil Science;


Stuttgart: Samantha Jo Davis, Bachelor of Science in Agriculture, Agricultural Business;Jacob L. Dillingham, Bachelor of Science in Mechanical Engineering, Mechanical Engineering; Tiffany LeShunda Gipson, Master of Science in Education, Reading;Alexandria Nicole Lane, Bachelor of Fine Arts, Graphic Design;Clay Alexander Leder, Bachelor of Science in Agriculture, Agricultural Business; Madison Alayne Summers, Bachelor of Science, Communication Disorders, Cum Laude;


Hermitage: Mason Tyler Temple, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Cum Laude, University Honors;


Warren: Jacob Scott Clanton, Specialist in Education, Educational Leadership;


Fordyce: Mitchell Musgrove, Master of Science in Education, Educational Leadership;


Lake Village: Kaitlin M. Hill, Bachelor of Science, Communication Disorders, Cum Laude;


Rison: Clay M. Ashcraft, Specialist in Education, Educational Leadership; Haley Jean Dismuke, Bachelor of Arts, Political Science;


Dumas: Kenslee Ann Jones, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;Shelley Renee Moncrief, Bachelor of Science in Nursing, Nursing; Materria L. Tanner, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;


McGehee: Skyler Brieanne Mankin, Master of Science in Nursing, Nursing;


Monticello: Alexandra Page Borchardt, Bachelor of Arts, English, Magna Cum Laude, University Honors; Kelsea LaRae Jackson, Master of Science in Education, Educational Leadership; Olivia Adden Pesaresi, Bachelor of Science, Biological Sciences, Cum Laude; Paul Ryan Smith, Bachelor of Science, Biological Sciences, Cum Laude;


Sheridan: Caitlyn Noelle Barnhill, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Cum Laude, Honors Program; Morgan Mae Hall, Master of Accountancy, Accounting; Alexandra Olivia Richardson, Bachelor of Science in Nursing, Nursing; Jena Lee Shepherd, Master of Science in Nursing, Nursing; Brandi Lee Webb, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;


Pine Bluff: Pamela I. Ervin, Master of Public Administration, Public Administration; Jennifer Leigh Howington, Certificate Program, Building-Level Administration; Bria Rodnesha Jones, Bachelor of Science in Nursing, Nursing, Cum Laude; Camesha S. Marks, Bachelor of Arts, Criminology; Markisha Renae Smiley, Master of Science, Early Childhood Services; Megan Belvedresi, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;


Redfield: Zachary Tyler Corbitt, Bachelor of Science, Finance, Magna Cum Laude, Univ Honors;


White Hall: Jillian Renee Ashcraft, Master of Science in Education, Mathematics; Miranda Mae Chambliss, Bachelor of Science in Nursing, Nursing; Sydney L. Harper, Associate of Applied Science, Physical Therapist Assistant; Race William Shelby, Master of Science in Nursing, Nurse Anesthesia;


Gould: Cedric Lee Freeman Jr., Certificate Program, Addiction Studies; Cedric Lee Freeman Jr., Master of Social Work, Social Work;


Star City: Tyler M. Courson, Bachelor of Science in Agriculture, Animal Science; Joshua Ryan Dutton, Bachelor of Science in Agriculture, Agricultural Business; Curtis A. Shepherd, Bachelor of Science, Finance; and Corey T. Young, Associate of Applied Science, Physical Therapist Assistant.