The Pine Bluff Commercial presented the Best of the Best Awards at a gala Oct. 17 at the Pine Bluff Country Club.

The Pine Bluff Commercial presented the Best of the Best Awards at a gala Oct. 17 at the Pine Bluff Country Club. The following is a list of the Best of the Best winners and the top honorees in each category. List includes general grouping, category, name of business, and winner's ranking.

AUTO & VEHICLE

ATV DEALER

Cycle and Marine

Winner 1 (Gold)

AUTO & VEHICLE

ATV DEALER

Spencers

Winner 2 (Silver)

AUTO & VEHICLE

AUTO BODY REPAIR SHOP

C.J.’s Auto Body

Winner 1 (Gold)

AUTO & VEHICLE

AUTO BODY REPAIR SHOP

Kimbrells

Winner 2 (Silver)

AUTO & VEHICLE

AUTO BODY REPAIR SHOP

Faulkner Collision Center

Winner 3 (Bronze)

AUTO & VEHICLE

AUTO SERVICE DEPARTMENT

SMART AUTO GROUP

Winner 1 (Gold)

AUTO & VEHICLE

AUTO SERVICE DEPARTMENT

Trotter Toyota

Winner 2 (Silver)

AUTO & VEHICLE

AUTO SERVICE DEPARTMENT

Monk's Auto Service

Winner 3 (Bronze)

AUTO & VEHICLE

BOAT/MARINE DEALER

Cycle and Marine Supercenter

Winner 1 (Gold)

AUTO & VEHICLE

BOAT/MARINE DEALER

Spencer’s Marine

Winner 2 (Silver)

AUTO & VEHICLE

CAR SALESMAN

Keenan Camp

Winner 1 (Gold)

AUTO & VEHICLE

CAR SALESMAN

Hunter Hogue

Winner 2 (Silver)

AUTO & VEHICLE

CAR SALESMAN

LeeBo Smart

Winner 3 (Bronze)

AUTO & VEHICLE

NEW VEHICLE DEALER

Smart Auto Group

Winner 1 (Gold)

AUTO & VEHICLE

NEW VEHICLE DEALER

TROTTER TOYOTA

Winner 2 (Silver)

AUTO & VEHICLE

NEW VEHICLE DEALER

Trotter Ford

Winner 3 (Bronze)

AUTO & VEHICLE

RV CENTER

Dale's Campers

Winner 1 (Gold)

AUTO & VEHICLE

RV CENTER

RV CITY

Winner 2 (Silver)

AUTO & VEHICLE

TIRE CENTER

Roberts Brothers

Winner 1 (Gold)

AUTO & VEHICLE

TIRE CENTER

Firestone

Winner 2 (Silver)

AUTO & VEHICLE

TIRE CENTER

Big K Tire Service

Winner 3 (Bronze)

AUTO & VEHICLE

USED VEHICLE DEALER

Smart Chevrolet

Winner 1 (Gold)

AUTO & VEHICLE

USED VEHICLE DEALER

Rhodes Auto Brokers

Winner 2 (Silver)

AUTO & VEHICLE

USED VEHICLE DEALER

Danes

Winner 3 (Bronze)

BEAUTY & HEALTH

BARBER SHOP

Pops

Winner 1 (Gold)

BEAUTY & HEALTH

BARBER SHOP

Dancer' Salon & Barber Shop

Winner 2 (Silver)

BEAUTY & HEALTH

BARBER SHOP

Maxey's Barbershop

Winner 3 (Bronze)

BEAUTY & HEALTH

CARDIOLOGIST

Dr. Ayman Alshami

Winner 1 (Gold)

BEAUTY & HEALTH

CARDIOLOGIST

Dr. Lee Davis

Winner 2 (Silver)

BEAUTY & HEALTH

CARDIOLOGIST

Dr. Nicholas Willis

Winner 3 (Bronze)

BEAUTY & HEALTH

CHIROPRACTOR

Dr. Michael Stephens

Winner 1 (Gold)

BEAUTY & HEALTH

CHIROPRACTOR

Dr. Michael Tucker

Winner 2 (Silver)

BEAUTY & HEALTH

CHIROPRACTOR

Dr. Corey Jackson

Winner 3 (Bronze)

BEAUTY & HEALTH

DAY SPA

Bella Day Spa

Winner 1 (Gold)

BEAUTY & HEALTH

DAY SPA

Uptown Boutique

Winner 2 (Silver)

BEAUTY & HEALTH

DAY SPA

Bloom Advanced Aesthetics

Winner 3 (Bronze)

BEAUTY & HEALTH

DENTIST

Dr. Donna Massey

Winner 1 (Gold)

BEAUTY & HEALTH

DENTIST

Dr. Philip Davis

Winner 2 (Silver)

BEAUTY & HEALTH

DENTIST

Dr. Kim Kosmitis

Winner 3 (Bronze)

BEAUTY & HEALTH

DERMATOLOGY/SKIN CARE

Dr. Jennifer Jacks

Winner 1 (Gold)

BEAUTY & HEALTH

DERMATOLOGY/SKIN CARE

Dr. Daniel Smith

Winner 2 (Silver)

BEAUTY & HEALTH

DERMATOLOGY/SKIN CARE

Dr. Don Lum

Winner 3 (Bronze)

BEAUTY & HEALTH

EYE CARE CENTER

Dr. Brent Hall

Winner 1 (Gold)

BEAUTY & HEALTH

EYE CARE CENTER

Dr. Michael McFarland

Winner 2 (Silver)

BEAUTY & HEALTH

EYE CARE CENTER

Dr. Raymond Jones

Winner 3 (Bronze)

BEAUTY & HEALTH

FAMILY PHYSICIAN

Dr. Timothy Reece

Winner 1 (Gold)

BEAUTY & HEALTH

FAMILY PHYSICIAN

Dr. Nancy Williams

Winner 2 (Silver)

BEAUTY & HEALTH

FAMILY PHYSICIAN

Dr. Doug Coleman

Winner 3 (Bronze)

BEAUTY & HEALTH

FITNESS CENTER

JRMC Wellness Center

Winner 1 (Gold)

BEAUTY & HEALTH

FITNESS CENTER

Sassy Fit Diva Fitness Studio LLC

Winner 2 (Silver)

BEAUTY & HEALTH

FITNESS CENTER

Planet Fitness

Winner 3 (Bronze)

BEAUTY & HEALTH

HAIR SALON

Visions Salon

Winner 1 (Gold)

BEAUTY & HEALTH

HAIR SALON

Rumors Salon

Winner 2 (Silver)

BEAUTY & HEALTH

HAIR SALON

The Hair Boutique

Winner 3 (Bronze)

BEAUTY & HEALTH

HEARING CENTER

Dr. Stephen Shorts

Winner 1 (Gold)

BEAUTY & HEALTH

HEARING CENTER

Pine Bluff Hearing Aid

Winner 2 (Silver)

BEAUTY & HEALTH

HEARING CENTER

Pamplin Audiology

Winner 3 (Bronze)

BEAUTY & HEALTH

HOSPITAL

JRMC

Winner 1 (Gold)

BEAUTY & HEALTH

HOSPITAL

UAMS - Pine Bluff

Winner 2 (Silver)

BEAUTY & HEALTH

MEDICAL SUPPLY

Doctor's Orders

Winner 1 (Gold)

BEAUTY & HEALTH

MEDICAL SUPPLY

True home care

Winner 2 (Silver)

BEAUTY & HEALTH

MEDICAL SUPPLY

Lincare

Winner 3 (Bronze)

BEAUTY & HEALTH

NAIL SALON

Mimi Nails

Winner 1 (Gold)

BEAUTY & HEALTH

NAIL SALON

Bella Day Spa

Winner 2 (Silver)

BEAUTY & HEALTH

NAIL SALON

Star Nails

Winner 3 (Bronze)

BEAUTY & HEALTH

NURSING/RETIREMENT FACILITY

Trinity Village

Winner 1 (Gold)

BEAUTY & HEALTH

NURSING/RETIREMENT FACILITY

Davis Life Center

Winner 2 (Silver)

BEAUTY & HEALTH

NURSING/RETIREMENT FACILITY

The Villages of General Baptist Center

Winner 3 (Bronze)

BEAUTY & HEALTH

ORTHOTICS & PROSTHETICS

New Hope

BEAUTY & HEALTH

ORTHOTICS & PROSTHETICS

Snell Prosthetics & Orthotics

Winner 3 (Bronze)

BEAUTY & HEALTH

PEDIATRIC DENTIST

Dr. Donna Massey

Winner 1 (Gold)

BEAUTY & HEALTH

PEDIATRIC DENTIST

Small Bites

Winner 2 (Silver)

BEAUTY & HEALTH

PEDIATRIC DENTIST

Terry Boone

Winner 3 (Bronze)

BEAUTY & HEALTH

PEDIATRICIAN

Dr. Timothy Reece

Winner 1 (Gold)

BEAUTY & HEALTH

PEDIATRICIAN

Dr. Joann Mays

Winner 2 (Silver)

BEAUTY & HEALTH

PEDIATRICIAN

Dr. Joyce Fletcher

Winner 3 (Bronze)

BEAUTY & HEALTH

PHARMACY

Doctors Orders

Winner 1 (Gold)

BEAUTY & HEALTH

PHARMACY

Chapel Pharmacy

Winner 2 (Silver)

BEAUTY & HEALTH

PHARMACY

Drug room

Winner 3 (Bronze)

BEAUTY & HEALTH

PHYSICAL THERAPY

JRMC

Winner 1 (Gold)

BEAUTY & HEALTH

PHYSICAL THERAPY

Physical Therapy Plus

Winner 2 (Silver)

BEAUTY & HEALTH

PHYSICAL THERAPY

Neurortho Rehab Services/ Dr. Regin Reginio

Winner 3 (Bronze)

BEAUTY & HEALTH

TANNING

Sun Kiss

Winner 1 (Gold)

BEAUTY & HEALTH

TANNING

Joydell's Tanning

Winner 2 (Silver)

BEAUTY & HEALTH

TANNING

Bloom Advanced Aesthetics

Winner 3 (Bronze)

BEAUTY & HEALTH

VETERINARY CLINIC

Hunter's Animal Hospital

Winner 1 (Gold)

BEAUTY & HEALTH

VETERINARY CLINIC

Oak Park Animal Hospital

Winner 2 (Silver)

BEAUTY & HEALTH

VETERINARY CLINIC

Luebeker Veterinary Clinic

Winner 3 (Bronze)

ENTERTAINMENT & LEISURE

AFTER SCHOOL ACTIVITY

Boys & Girls Club

Winner 1 (Gold)

ENTERTAINMENT & LEISURE

AFTER SCHOOL ACTIVITY

Dbat-Seark

Winner 2 (Silver)

ENTERTAINMENT & LEISURE

AFTER SCHOOL ACTIVITY

Topps

Winner 3 (Bronze)

ENTERTAINMENT & LEISURE

BAND

Pine Bluff High School

Winner 1 (Gold)

ENTERTAINMENT & LEISURE

BAND

Pine Bluff Community Band

Winner 2 (Silver)

ENTERTAINMENT & LEISURE

BAND

On call Band

Winner 3 (Bronze)

ENTERTAINMENT & LEISURE

FESTIVAL/EVENT

Pine Bluff Enchanted Land of Lights

Winner 1 (Gold)

ENTERTAINMENT & LEISURE

FESTIVAL/EVENT

White Hall Founders Day

Winner 2 (Silver)

ENTERTAINMENT & LEISURE

FESTIVAL/EVENT

Forward Fest

Winner 3 (Bronze)

ENTERTAINMENT & LEISURE

VENUE

Pine Bluff Country Club

Winner 1 (Gold)

ENTERTAINMENT & LEISURE

VENUE

Pine Bluff Regional Park

Winner 2 (Silver)

ENTERTAINMENT & LEISURE

VENUE

Hot Rods

Winner 3 (Bronze)

FINANCE & REAL ESTATE

ACCOUNTANT/CPA

Lee Hardin

Winner 1 (Gold)

FINANCE & REAL ESTATE

ACCOUNTANT/CPA

Teresa Mazzanti

Winner 2 (Silver)

FINANCE & REAL ESTATE

ACCOUNTANT/CPA

Jeanne Spann

Winner 3 (Bronze)

FINANCE & REAL ESTATE

ATTORNEY

Mac Norton

Winner 1 (Gold)

FINANCE & REAL ESTATE

ATTORNEY

Thomas E Brown

Winner 2 (Silver)

FINANCE & REAL ESTATE

ATTORNEY

Kirby Mouser

Winner 3 (Bronze)

FINANCE & REAL ESTATE

BANK

Simmons First National Bank

Winner 1 (Gold)

FINANCE & REAL ESTATE

BANK

Relyance

Winner 2 (Silver)

FINANCE & REAL ESTATE

BANK

FBT Bank & Mortgage

Winner 3 (Bronze)

FINANCE & REAL ESTATE

CREDIT UNION

Fairfield Federal Credit Union

Winner 1 (Gold)

FINANCE & REAL ESTATE

CREDIT UNION

Pine Bluff Cotton Belt Credit Union

Winner 2 (Silver)

FINANCE & REAL ESTATE

CREDIT UNION

Pine Federal Credit Union

Winner 3 (Bronze)

FINANCE & REAL ESTATE

FINANCIAL ADVISOR

Alan Frazier-Edward Jones

Winner 1 (Gold)

FINANCE & REAL ESTATE

FINANCIAL ADVISOR

Walter Cash-Wells Fargo

Winner 2 (Silver)

FINANCE & REAL ESTATE

FINANCIAL ADVISOR

Becky Moore at Wells Fargo

Winner 3 (Bronze)

FINANCE & REAL ESTATE

INSURANCE AGENCY

State Farm Insurance

Winner 1 (Gold)

FINANCE & REAL ESTATE

INSURANCE AGENCY

Farm Bureau

Winner 2 (Silver)

FINANCE & REAL ESTATE

INSURANCE AGENCY

Shelter Insurance

Winner 3 (Bronze)

FINANCE & REAL ESTATE

MORTGAGE COMPANY

Simmons First Bank

Winner 1 (Gold)

FINANCE & REAL ESTATE

MORTGAGE COMPANY

Pine Bluff Cotton Belt Credit Union

Winner 2 (Silver)

FINANCE & REAL ESTATE

MORTGAGE COMPANY

FBT Bank & Mortgage

Winner 3 (Bronze)

FINANCE & REAL ESTATE

REAL ESTATE AGENCY

Lunsford & Associates Realty

Winner 1 (Gold)

FINANCE & REAL ESTATE

REAL ESTATE AGENCY

White Hall Realty

Winner 2 (Silver)

FINANCE & REAL ESTATE

REAL ESTATE AGENCY

Blue Ink Realty

Winner 3 (Bronze)

FOOD & DRINK

BAKERY

SMALL CAKES

Winner 1 (Gold)

FOOD & DRINK

BAKERY

MARGARET'S UNIQUE CAKES

Winner 2 (Silver)

FOOD & DRINK

BAKERY

Lybrands

Winner 3 (Bronze)

FOOD & DRINK

BARBECUE

Wood Shed

Winner 1 (Gold)

FOOD & DRINK

BARBECUE

Wrights Ranch House

Winner 2 (Silver)

FOOD & DRINK

BARBECUE

Simplees

Winner 3 (Bronze)

FOOD & DRINK

BREAKFAST

Country Kitchen

Winner 1 (Gold)

FOOD & DRINK

BREAKFAST

Lybrands

Winner 2 (Silver)

FOOD & DRINK

BREAKFAST

Shannon's

Winner 3 (Bronze)

FOOD & DRINK

BUFFET

Chef Lee

Winner 1 (Gold)

FOOD & DRINK

BUFFET

Cheers at the Bar-B-Q Hut

Winner 2 (Silver)

FOOD & DRINK

BUFFET

Kung Fu Kitchen

Winner 3 (Bronze)

FOOD & DRINK

BURGERS

Rich's Old Fashioned Burgers

Winner 1 (Gold)

FOOD & DRINK

BURGERS

Pops Place

Winner 2 (Silver)

FOOD & DRINK

BURGERS

Ricks quick stop

Winner 3 (Bronze)

FOOD & DRINK

CATERING

Scotty Ray

Winner 1 (Gold)

FOOD & DRINK

CATERING

Wood Shed BBQ

Winner 2 (Silver)

FOOD & DRINK

CATERING

Grider Field Airport

Winner 3 (Bronze)

FOOD & DRINK

CATFISH

LEON'S Catfish & Steakhouse

Winner 1 (Gold)

FOOD & DRINK

CATFISH

Sam's Southern Eatery

Winner 2 (Silver)

FOOD & DRINK

CATFISH

Carpenter Produce & Fish

Winner 3 (Bronze)

FOOD & DRINK

CHEESE DIP

Charros

Winner 1 (Gold)

FOOD & DRINK

CHEESE DIP

El Parian

Winner 2 (Silver)

FOOD & DRINK

CHEESE DIP

El Sol

Winner 3 (Bronze)

FOOD & DRINK

CHINESE

Chef Lee

Winner 1 (Gold)

FOOD & DRINK

CHINESE

China kitchen

Winner 2 (Silver)

FOOD & DRINK

CHINESE

Kung Fu Kitchen

Winner 3 (Bronze)

FOOD & DRINK

COFFEE

Indigo Blue

Winner 1 (Gold)

FOOD & DRINK

COFFEE

Lybrands

Winner 2 (Silver)

FOOD & DRINK

COFFEE

Country Kitchen

Winner 3 (Bronze)

FOOD & DRINK

DESSERT

SMALL CAKES

Winner 1 (Gold)

FOOD & DRINK

DESSERT

MARGARET'S

Winner 2 (Silver)

FOOD & DRINK

DESSERT

Colonial Steakhouse

Winner 3 (Bronze)

FOOD & DRINK

DINING ATMOSPHERE

COLONIAL STEAK HOUSE

Winner 1 (Gold)

FOOD & DRINK

DINING ATMOSPHERE

Pine Bluff Country Club

Winner 2 (Silver)

FOOD & DRINK

DINING ATMOSPHERE

Wood Shed BBQ

Winner 3 (Bronze)

FOOD & DRINK

DOUGHNUTS

Shipleys

Winner 1 (Gold)

FOOD & DRINK

DOUGHNUTS

Country Donuts

Winner 2 (Silver)

FOOD & DRINK

DOUGHNUTS

Daylight Donuts

Winner 3 (Bronze)

FOOD & DRINK

FINE DINING

Colonial Steakhouse

Winner 1 (Gold)

FOOD & DRINK

FINE DINING

Pine Bluff Country Club

Winner 2 (Silver)

FOOD & DRINK

FINE DINING

The Wood Shed

Winner 3 (Bronze)

FOOD & DRINK

FOOD TRUCK

Blue Pig

Winner 1 (Gold)

FOOD & DRINK

FOOD TRUCK

Pops Place

Winner 2 (Silver)

FOOD & DRINK

FOOD TRUCK

The Lazy Rooster

Winner 3 (Bronze)

FOOD & DRINK

FRIED CHICKEN

Grider Field

Winner 1 (Gold)

FOOD & DRINK

FRIED CHICKEN

Sams

Winner 2 (Silver)

FOOD & DRINK

FRIED CHICKEN

T's

Winner 3 (Bronze)

FOOD & DRINK

FRIENDLIEST SERVICE

Colonial Steakhouse

Winner 1 (Gold)

FOOD & DRINK

FRIENDLIEST SERVICE

Wood Shed BBQ

Winner 2 (Silver)

FOOD & DRINK

FRIENDLIEST SERVICE

Cheers at the BBQ Hut

Winner 3 (Bronze)

FOOD & DRINK

HOME STYLE/SOUL FOOD

Grider Field Restaurant

Winner 1 (Gold)

FOOD & DRINK

HOME STYLE/SOUL FOOD

Rjs

Winner 2 (Silver)

FOOD & DRINK

HOME STYLE/SOUL FOOD

Cheers at the BBQ Hut

Winner 3 (Bronze)

FOOD & DRINK

ICE CREAM

Mountain Berry

Winner 1 (Gold)

FOOD & DRINK

ICE CREAM

DAIRY QUEEN

Winner 2 (Silver)

FOOD & DRINK

ICE CREAM

SmallCakes

Winner 3 (Bronze)

FOOD & DRINK

LIQUOR STORE

Little Brown Jug

Winner 1 (Gold)

FOOD & DRINK

LIQUOR STORE

Liquor King

Winner 2 (Silver)

FOOD & DRINK

LIQUOR STORE

McCurdy's

Winner 3 (Bronze)

FOOD & DRINK

MARGARITA

EL SOL

Winner 1 (Gold)

FOOD & DRINK

MARGARITA

Ameca

Winner 2 (Silver)

FOOD & DRINK

MARGARITA

El Parian

Winner 3 (Bronze)

FOOD & DRINK

MEXICAN RESTAURANT

El Parian

Winner 1 (Gold)

FOOD & DRINK

MEXICAN RESTAURANT

El Sol

Winner 2 (Silver)

FOOD & DRINK

MEXICAN RESTAURANT

CHARROS

Winner 3 (Bronze)

FOOD & DRINK

PIZZA

Big Banjo

Winner 1 (Gold)

FOOD & DRINK

PIZZA

Larry's

Winner 2 (Silver)

FOOD & DRINK

PIZZA

Sandy Acres Grocery & Market

Winner 3 (Bronze)

FOOD & DRINK

PLATE LUNCH

Grider Field

Winner 1 (Gold)

FOOD & DRINK

PLATE LUNCH

Country Kitchen

Winner 2 (Silver)

FOOD & DRINK

PLATE LUNCH

Sandy Acres Grocery & Market

Winner 3 (Bronze)

FOOD & DRINK

PRODUCE

Produce shed

Winner 1 (Gold)

FOOD & DRINK

PRODUCE

Carpenters

Winner 2 (Silver)

FOOD & DRINK

PRODUCE

Shell ross

Winner 3 (Bronze)

FOOD & DRINK

SALAD BAR

Thomas Grocery

Winner 1 (Gold)

FOOD & DRINK

SALAD BAR

Colonial STEAK HOUSE

Winner 2 (Silver)

FOOD & DRINK

SALAD BAR

Big Banjo

Winner 3 (Bronze)

FOOD & DRINK

SANDWICHES

Honey Hole/The Hive Cafe

Winner 1 (Gold)

FOOD & DRINK

SANDWICHES

Subway

Winner 2 (Silver)

FOOD & DRINK

SANDWICHES

Lybrands

Winner 3 (Bronze)

FOOD & DRINK

SEAFOOD

Leons

Winner 1 (Gold)

FOOD & DRINK

SEAFOOD

Sams Eatery

Winner 2 (Silver)

FOOD & DRINK

SEAFOOD

K&M Krawfish Waggin

Winner 3 (Bronze)

FOOD & DRINK

STEAK

Colonial Steakhouse

Winner 1 (Gold)

FOOD & DRINK

STEAK

Wright's Ranch Steak House

Winner 2 (Silver)

FOOD & DRINK

STEAK

Leon's Catfish & Steakhouse

Winner 3 (Bronze)

HOME & SERVICES

BUILDING/REMODELING CONTRACTOR

Matthew Webb Construction

Winner 1 (Gold)

HOME & SERVICES

BUILDING/REMODELING CONTRACTOR

Studdard Construction

Winner 2 (Silver)

HOME & SERVICES

BUILDING/REMODELING CONTRACTOR

Failia Companies

Winner 3 (Bronze)

HOME & SERVICES

CARPET CLEANING

Promarc

Winner 1 (Gold)

HOME & SERVICES

CARPET CLEANING

Affordable House Cleaning

Winner 2 (Silver)

HOME & SERVICES

CARPET CLEANING

Produce Shed

Winner 3 (Bronze)

HOME & SERVICES

CLEANING SERVICE

Bella Cleaning Service

Winner 1 (Gold)

HOME & SERVICES

CLEANING SERVICE

Affordable House Cleaning

Winner 2 (Silver)

HOME & SERVICES

CLEANING SERVICE

WashMo Cleaning Service LLC

Winner 3 (Bronze)

HOME & SERVICES

CUSTOMER SERVICE

Fathers and Sons Clothier

Winner 1 (Gold)

HOME & SERVICES

CUSTOMER SERVICE

Jr. Brown Moving

Winner 2 (Silver)

HOME & SERVICES

CUSTOMER SERVICE

Express Employment Professionals

Winner 3 (Bronze)

HOME & SERVICES

DRY CLEANER

Stitch and Clean

Winner 1 (Gold)

HOME & SERVICES

DRY CLEANER

Welchs

Winner 2 (Silver)

HOME & SERVICES

DRY CLEANER

Spin Cycle

Winner 3 (Bronze)

HOME & SERVICES

ELECTRICIAN

Anderson Electric of Pine Bluff, Inc

Winner 1 (Gold)

HOME & SERVICES

ELECTRICIAN

Studdard Construction

Winner 2 (Silver)

HOME & SERVICES

ELECTRICIAN

CHARLES SPRIGGS

Winner 3 (Bronze)

HOME & SERVICES

EMPLOYMENT AGENCY

Express Employment Professionals of Southeast Arkansas

Winner 1 (Gold)

HOME & SERVICES

EMPLOYMENT AGENCY

A-Team Staffing Services

Winner 2 (Silver)

HOME & SERVICES

EMPLOYMENT AGENCY

Arkansas WorkForce

Winner 3 (Bronze)

HOME & SERVICES

FEED STORE

Jones' Feed and Seed

Winner 1 (Gold)

HOME & SERVICES

FEED STORE

Shell-Ross

Winner 2 (Silver)

HOME & SERVICES

FEED STORE

Produce Shed

Winner 3 (Bronze)

HOME & SERVICES

FLOORING

Showcase of Floors

Winner 1 (Gold)

HOME & SERVICES

FLOORING

Pennington's Floor Store

Winner 2 (Silver)

HOME & SERVICES

FLOORING

Studdard Construction

Winner 3 (Bronze)

HOME & SERVICES

FLORIST

Shepherd/Tipton Hurst

Winner 1 (Gold)

HOME & SERVICES

FLORIST

Petal Shoppe

Winner 2 (Silver)

HOME & SERVICES

FLORIST

Small florist

Winner 3 (Bronze)

HOME & SERVICES

FUNERAL HOME

PARADISE FUNERAL HOME

Winner 1 (Gold)

HOME & SERVICES

FUNERAL HOME

Fuller Hale South

Winner 2 (Silver)

HOME & SERVICES

FUNERAL HOME

RALPH ROBINSON & SONS

Winner 3 (Bronze)

HOME & SERVICES

FURNITURE STORE

Pope Furniture

Winner 1 (Gold)

HOME & SERVICES

FURNITURE STORE

Cleo’s

Winner 2 (Silver)

HOME & SERVICES

FURNITURE STORE

Johnson's Warehouse

Winner 3 (Bronze)

HOME & SERVICES

HARDWARE STORE

Terry Ace Hardware

Winner 1 (Gold)

HOME & SERVICES

HARDWARE STORE

Chapel Hardware

Winner 2 (Silver)

HOME & SERVICES

HARDWARE STORE

Town & Country

Winner 3 (Bronze)

HOME & SERVICES

HEAT & AIR SERVICES

Pine Bluff Heating and Air

Winner 1 (Gold)

HOME & SERVICES

HEAT & AIR SERVICES

Scott Systems

Winner 2 (Silver)

HOME & SERVICES

HEAT & AIR SERVICES

Massanelli Heat & Air

Winner 3 (Bronze)

HOME & SERVICES

HOME ELECTRONICS

Stereo Junction

Winner 1 (Gold)

HOME & SERVICES

HOME ELECTRONICS

Morris Tv

Winner 2 (Silver)

HOME & SERVICES

HOME ELECTRONICS

Yancy’s

Winner 3 (Bronze)

HOME & SERVICES

HOME SECURITY

Precision Alarm

Winner 1 (Gold)

HOME & SERVICES

HOME SECURITY

ADT

Winner 2 (Silver)

HOME & SERVICES

HOME SECURITY

Code Alert

Winner 3 (Bronze)

HOME & SERVICES

LANDSCAPING SERVICE

DESIGN ONE

Winner 1 (Gold)

HOME & SERVICES

LANDSCAPING SERVICE

Amanda's Villa

Winner 2 (Silver)

HOME & SERVICES

LANDSCAPING SERVICE

Kent's Lawn Care

Winner 3 (Bronze)

HOME & SERVICES

MOVING COMPANY

JR Brown Moving

Winner 1 (Gold)

HOME & SERVICES

NURSERY/GARDEN CENTER

Shell Ross

Winner 1 (Gold)

HOME & SERVICES

NURSERY/GARDEN CENTER

Produce Shed

Winner 2 (Silver)

HOME & SERVICES

NURSERY/GARDEN CENTER

Design one

Winner 3 (Bronze)

HOME & SERVICES

PAINTING SERVICES

Bryan Paint

Winner 1 (Gold)

HOME & SERVICES

PAINTING SERVICES

Studdard Construction

Winner 2 (Silver)

HOME & SERVICES

PAINTING SERVICES

KWICK PRINT

Winner 3 (Bronze)

HOME & SERVICES

PEST CONTROL

Currys

Winner 1 (Gold)

HOME & SERVICES

PEST CONTROL

Dee's Pest Control

Winner 2 (Silver)

HOME & SERVICES

PEST CONTROL

ESCO

Winner 3 (Bronze)

HOME & SERVICES

PET GROOMER

A-1 Grooming & Pet Hotel

Winner 1 (Gold)

HOME & SERVICES

PET GROOMER

The Paw Spa

Winner 2 (Silver)

HOME & SERVICES

PET GROOMER

Top Dog Grooming

Winner 3 (Bronze)

HOME & SERVICES

PLUMBER

Roberts Plumbing

Winner 1 (Gold)

HOME & SERVICES

PLUMBER

DORSEY'S

Winner 2 (Silver)

HOME & SERVICES

PLUMBER

Yount Plumbing

Winner 3 (Bronze)

HOME & SERVICES

ROOFING

Nathan Garlington

Winner 1 (Gold)

HOME & SERVICES

ROOFING

Matt Webb

Winner 2 (Silver)

HOME & SERVICES

ROOFING

Studdard Construction

Winner 3 (Bronze)

HOME & SERVICES

SIDING

Studdard Construction

Winner 1 (Gold)

HOME & SERVICES

SIDING

Modern Home Concepts of Arkansas

Winner 2 (Silver)

HOME & SERVICES

STORAGE FACILITY

Purnell's Storage

Winner 1 (Gold)

HOME & SERVICES

STORAGE FACILITY

Dollarway Storage

Winner 2 (Silver)

HOME & SERVICES

STORAGE FACILITY

Olive St Mini Storage

Winner 3 (Bronze)

PEOPLE & COMMUNITY

BUSINESS OWNER

Becky Simpson, Express Employment

Winner 1 (Gold)

PEOPLE & COMMUNITY

BUSINESS OWNER

J.R Brown

Winner 2 (Silver)

PEOPLE & COMMUNITY

BUSINESS OWNER

John Lawson, Express Personnel

Winner 3 (Bronze)

PEOPLE & COMMUNITY

COACH

Marc Stringer-WHSD

Winner 1 (Gold)

PEOPLE & COMMUNITY

COACH

Bobby Bolding-PBHS

Winner 2 (Silver)

PEOPLE & COMMUNITY

COACH

Bill Jones(Sissy Log Cabin)

Winner 3 (Bronze)

PEOPLE & COMMUNITY

COLLEGE/UNIVERSITY

SeArk

Winner 1 (Gold)

PEOPLE & COMMUNITY

COLLEGE/UNIVERSITY

UAPB

Winner 2 (Silver)

PEOPLE & COMMUNITY

DANCE SCHOOL/ACADEMY

MK Studios

Winner 1 (Gold)

PEOPLE & COMMUNITY

DANCE SCHOOL/ACADEMY

Mrs. Tana’s Dance Factory

Winner 2 (Silver)

PEOPLE & COMMUNITY

DANCE SCHOOL/ACADEMY

Pine Bluff Dance Academy

Winner 3 (Bronze)

PEOPLE & COMMUNITY

DAY CARE

Terrys Tots

Winner 1 (Gold)

PEOPLE & COMMUNITY

DAY CARE

Tutor U

Winner 2 (Silver)

PEOPLE & COMMUNITY

DAY CARE

New Generation Day Care

Winner 3 (Bronze)

PEOPLE & COMMUNITY

PHOTOGRAPHER

Michelle Roberts Of Michelle Robert Photography

Winner 1 (Gold)

PEOPLE & COMMUNITY

PHOTOGRAPHER

Robin Ault Photography

Winner 2 (Silver)

PEOPLE & COMMUNITY

PHOTOGRAPHER

Marcus Graydon of MG Photography

Winner 3 (Bronze)

PEOPLE & COMMUNITY

PLACE TO WORSHIP

FIRST BAPTIST WHITE HALL

Winner 1 (Gold)

PEOPLE & COMMUNITY

PLACE TO WORSHIP

New Life Church

Winner 2 (Silver)

PEOPLE & COMMUNITY

PLACE TO WORSHIP

Hardin Baptist church

Winner 3 (Bronze)

PEOPLE & COMMUNITY

PRE-SCHOOL

Tutor U

Winner 1 (Gold)

PEOPLE & COMMUNITY

PRE-SCHOOL

Ridgway Christian

Winner 2 (Silver)

PEOPLE & COMMUNITY

PRE-SCHOOL

Toadally Kids Child Care Center

Winner 3 (Bronze)

PEOPLE & COMMUNITY

PRINCIPAL

Beth Joslin-Moody Elementary

Winner 1 (Gold)

PEOPLE & COMMUNITY

PRINCIPAL

Jeff Glover-White Hall  School

Winner 2 (Silver)

PEOPLE & COMMUNITY

PRINCIPAL

Mike Gazell-Maranatha Baptist Academy

Winner 3 (Bronze)

PEOPLE & COMMUNITY

PRIVATE SCHOOL

Ridgeway

Winner 1 (Gold)

PEOPLE & COMMUNITY

PRIVATE SCHOOL

Maranatha Baptist Academy

Winner 2 (Silver)

PEOPLE & COMMUNITY

PUBLIC SCHOOL

White Hall

Winner 1 (Gold)

PEOPLE & COMMUNITY

PUBLIC SCHOOL

Moody Elementary

Winner 2 (Silver)

PEOPLE & COMMUNITY

PUBLIC SCHOOL

Pine Bluff High

Winner 3 (Bronze)

PEOPLE & COMMUNITY

SERVICE ORGANIZATION

Habitat for Humanity

Winner 1 (Gold)

PEOPLE & COMMUNITY

SERVICE ORGANIZATION

Childrens Advocacy Center

Winner 2 (Silver)

PEOPLE & COMMUNITY

SERVICE ORGANIZATION

Alpha Kappa Alpha

Winner 3 (Bronze)

PEOPLE & COMMUNITY

TEACHER

Heather Rogers/WHHS

Winner 1 (Gold)

PEOPLE & COMMUNITY

TEACHER

Dorothy Pollett/WHSD

Winner 2 (Silver)

PEOPLE & COMMUNITY

TEACHER

Carol Gardner

Winner 3 (Bronze)

SHOPPING

ANTIQUES & COLLECTIBLES

CarrieScotts

Winner 1 (Gold)

SHOPPING

ANTIQUES & COLLECTIBLES

Honey hole

Winner 2 (Silver)

SHOPPING

ANTIQUES & COLLECTIBLES

SISSY'S LOG CABIN

Winner 3 (Bronze)

SHOPPING

ATHLETIC CLOTHING

Hibbett Sports

Winner 1 (Gold)

SHOPPING

ATHLETIC CLOTHING

The Clothes Line

Winner 2 (Silver)

SHOPPING

CONSIGNMENT STORE

Deja Vu

Winner 1 (Gold)

SHOPPING

CONSIGNMENT STORE

The Clothes Line

Winner 2 (Silver)

SHOPPING

CONSIGNMENT STORE

Love It Again Resale

Winner 3 (Bronze)

SHOPPING

FORMAL WEAR

Fathers and Sons Clothier

Winner 1 (Gold)

SHOPPING

FORMAL WEAR

Captured Moments

Winner 2 (Silver)

SHOPPING

FORMAL WEAR

Looking Good

Winner 3 (Bronze)

SHOPPING

GIFT STORE

HartzHoneyHole

Winner 1 (Gold)

SHOPPING

GIFT STORE

June's Hallmark

Winner 2 (Silver)

SHOPPING

GIFT STORE

Sissy's Log Cabin

Winner 3 (Bronze)

SHOPPING

JEWELRY STORE

Sissy's Log Cabin

Winner 1 (Gold)

SHOPPING

JEWELRY STORE

Keepsake's

Winner 2 (Silver)

SHOPPING

JEWELRY STORE

the clothes line

Winner 3 (Bronze)

SHOPPING

MEN'S CLOTHING

Looking Good

Winner 1 (Gold)

SHOPPING

MEN'S CLOTHING

Fathers and Sons Clothier

Winner 2 (Silver)

SHOPPING

PAWN SHOP

Docs

Winner 1 (Gold)

SHOPPING

PAWN SHOP

A&J Pawn

Winner 2 (Silver)

SHOPPING

PAWN SHOP

Money Corner

Winner 3 (Bronze)

SHOPPING

SCHOOL UNIFORMS

Looking good

Winner 1 (Gold)

SHOPPING

SCHOOL UNIFORMS

The Clothes Line

Winner 2 (Silver)

SHOPPING

WOMEN'S CLOTHING

Carpe Diem

Winner 1 (Gold)

SHOPPING

WOMEN'S CLOTHING

Sugar Girl’s Boutique

Winner 2 (Silver)

SHOPPING

WOMEN'S CLOTHING

Gypsy Hearts Boutique

Winner 3 (Bronze)